Церква Св.Юра з Дрогобича увійшла в перелік 12 найкрасивіших будівель України
"The Cultural Tutor", який має аудиторію у понад 1,5 млн підписників на Твіттер, опублікував збірку 12 найкрасивіших будівель України. Серед них і наша дрогобицька гордість, наша душа міста — церква Святого Юра, яку ще ми називаємо "поемою в дереві". Її розташували на 5 сходинці.
Ресурс про храм написав наступне: "Україна має багату історію дерев’яних церков – і ця, яка є частиною Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, може бути найбільшою."
Також у списку: 1.Хотинська фортеця (Khotyn Fortress), 2.Дім Химер у Києві (Chimaera House, Kyiv), 3.Андріївська церква у Києві (St Andrew's Church, Kyiv), 4.Станція Золоті Ворота у Києві (Zoloti Vorota Metro Station), 6.Резиденція митрополитів у Чернівцях (Residence of the Metropolitans, Chernivtsi), 7.Інститут інформації у Києві (Institute of Information, Kyiv), 8.Успенський собор та Благовіщенський собор у Харкові, 9.Одеський оперний театр (Odesa Opera and Ballet Theatre), 11.Монумент "Україна-Мати" (Батьківщина-Мати) у Києві (Mother Ukraine, Kyiv), 12.Будинок вчених у Львові (The House of Scientists, Lviv).
5. St. George's Church, Drohobych
— The Cultural Tutor (@culturaltutor) August 24, 2023
Ukraine has a rich history of wooden churches — and this one, part of a UNESCO World Heritage Site, might be the greatest.
It dates back to the 1400s, with some alterations since, and its interior is covered wall to wall with icons and frescos. pic.twitter.com/RUiyE0xJBD
Фото, яке використав ресурс, це фото церкви Святого Юра, яке було визнаного найкращим у конкурсі "Вікі любить пам'ятки" у 2020 року. Авторкою цього фото є пані Олена Курило.
КОРОТКА ДОВІДКА: У 2013 році церква Св.Юра внесене до списку Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО. В будівлі виділяють конструкційні елементи XV ст. (чит. "Нариси з історії Дрогобича", С.79.). Остаточної архітектурної форми набула у другій половині XVII ст. Інтер'єр святині дивує своїм розписом XVII-XVIII ст. Храм досі відчиняє залізний ключ, якому декілька сотень років. Об'єкт є частиною Відділу пам'яток дерев'яної архітектури музею "Дрогобиччина". "Поему в дереві" можна оглянути і віртуально, але найкраще, звісно, це побачити її вживу.
P.S.На завершення процитую слова місцевого священника отця Ігоря Цмоканича, який про церкву сказав так: "Поема в дереві зовні. Біблія у фарбах із середини" .
Джерело: Крихти Дрогобича - блог Олега Стецюка
фото: Wikipedia, Олена Курило
Немає коментарів: